آقای خلیل‌زاد، بوکوحرام هم نمی‌خواهد صلح، بین داعش و طالبان و دولت افغانستان برقرار گردد!

Share on facebook
Share on twitter

نویسنده: ذکی آذربان

آقای خلیل‌زاد واقعاً سپاس‌گزاریم که روشنی افگندید و به ما واضح ساختید که مشکل اصلی طالبان نیستند. در این برهۀ حساس که برادران طالب‌تان تا این اندازه حُسن‌نیت به خرج داده و خویشتن‌داری کردند، این داعش لعنتی واقعاً زیرکانه توانسته وجهۀ بسیار خوب برادران صلح‌خواه‌تان را خراب کند. اما ما می‌دانیم که شما بسیار زیاد به فکر ما هستید و حتی با برادران داعش نیز رایزنی می‌کنید و تلاش می‌کنید تا پای آن‌ها را نیز به میز مذاکره بکشانید و آن‌ها را نسبت به منافع علیای کشور، حساس ساخته و از آن‌ها میهن‌پرستانی دوآتشه خلق کنید. فقط برای آگاهی‌تان خواستم عرض کنم که در ظرف همین چند روز، افراد خدانشناس و میهن‌ناپرستی، احتمالاً از گروه بوکوحرام یا جیش‌الانصار یا هم لاک‌پشت‌های نینجا در غور و نیمروز و پکتیا و جلال‌آباد و کابل و بسیاری از شهرهای دیگر حمله کرده و کشت‌وکشتار راه انداخته اند.

ما می‌دانیم که دولت محترم‌تان زحمت کشیده و چند سلفی خیلی قشنگ با طالبان در دوحۀ قطر انداخته و اصلاً قصد نداریم تا خرابش کنیم، بنابراین هر توییتی که بکنید را با جان و دل، هم‌چون خودتان که مطمئناً باورشان دارید، باور می‌کنیم. خیلی‌ها هستند که از این قضایا سود می‌برند. ما برادران طالب را کاملاً می‌شناسیم که چه‌قدر به انسانیت و ارزش‌های انسانی پابند هستند. همین چند سال پیش بود که داشتند در خیابان‌های کشور سرود آزادی پخش می‌کردند؛ البته آن‌ها روش خاص خود را داشتند. کاست‌هایی که این سرودها در آن بود را شگافته و نوارهای صوتی آن را به در و دیوار می‌آویختند. این شکل بسیار مدرن و هنجارشکنانه‌ای از پخش و نشر سرود آزادی و دل و رودۀ آن بود. آن‌ها هیچ‌گاه به حقوق زنان تعرض نکردند. هیچ زنی را در ورزشگاه و در معرض دید عموم نکشتند که حالا بخواهند در بیمارستان بکشند. این قضیه اصلاً سابقه ندارد و کاملاً تازه است. شما حتماً راست می‌گویید که این کار داعش بوده (که البته ما از خود شما پیش‌تر رفته و حتی باور نداریم این کار داعش بوده باشد بلکه کار اخلال‌گران دیگری است که می‌خواهند رابطۀ ما را با برادران داعش خراب کنند).

دولت معظم‌له شما مدت‌ها است که می‌خواهد صلح را به افغانستان بیاورد و به همین دلیل مدت‌ها است که به دنبال نشان‌دادن آن چهرۀ نیک و فرشته‌سان برادران طالب است. واقعاً ما مردم قدرنشناسی هستیم که قدر این زحمات شما را نمی‌دانیم. همین دیروز بود که شما و سربازان‌تان به خاطر اهداف مقدس به افغانستان آمدید. درست است که آن زمان داعشی نبود که بخواهد میان شما و طالبان تفرقه اندازد اما مسلماً همان وقت‌ها هم گروه‌های دیگری بودند که به نام طالبان این جنایت‌ها را انجام می‌دادند و شما اشتباهاً به‌خاطر احقاق حقوق زنان به افغانستان آمدید و با طالبان مبارزه کردید. وگرنه شما از سال‌های سال قبل با طالبان رابطه داشتید و آن‌ها را می‌شناختید. چه‌گونه ممکن بود دستگاه همایونی اطلاعاتی شما نفهمد که این‌ها ضدزن و وحشی اند؟ مطمئناً این‌گونه نبوده و کسی باعث تفرقه شده است.

دولت محترم کنونی آمریکا از همان آغازبه‌کار خود به همۀ مردم نشان داد که چه حُسن‌نیتی دارد. عکس‌هایش همه‌جا موجود است. از توافق تاریخی با کرۀ شمالی تا توافق تاریخی با طالبان و دیگر توافق‌های تاریخی آلبوم‌های عکس فاخری وجود دارد. خیلی عکس‌های قشنگی در آمده. نتایجش هم در غاری در ماداگاسکار پنهان است تا به دست نااهلان نیافتاده و باعث تفرقه نشود و ساده‌دلان نپندارند که کار دوستان آمریکا بوده. من به عنوان یک بخش کوچک از ستایش‌گران شما بعد از چند سال خون دل خوردن، حالا واقعاً به خودم افتخار می‌کنم که شما را نماد و سمبول آزادی و دموکراسی نشان دهم. همۀ مردم شما را حامی آزادی و دموکراسی می‌پندارند و این اتفاقات چند سال اخیر آزمونی بود که خود را نشان دهید و حقا که نشان دادید و برای مردم جهان ثابت ساختید که چرا مجسمۀ آزادی در آمریکا است.

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

نوشته‌های مشابه