۶۱ تن مواد مخدر در هرات به آتش کشیده شد

Share on facebook
Share on twitter

امروز (سه‌شنبه، ۲۷ عقرب) در حضور قوماندان امنیه‌ی هرات مل‌پاسوال سلطان داود “سلطان” ، اراکین بلندرتبه‌ی ملکی و نظامی این ولایت و هیئت اعزامی مرکز ۶۱ تن مواد مخدر مختلف‌النوع حریق گردید.

این مقدار مواد مخدر شامل هروئین، تریاک، چرس، مشروبات الکلی، مواد کیمیاوی جامد و مایع می‌باشد.

طبق گفته‌های قوماندان امنیه هرات این مقدار مواد در طی دو سال گذشته در ۳۸۰ عملیات جداگانه از سوی پولیس هرات کشف و ضبط گردیده است.

در پیوند به این موضوع ۴۳۵ تن مظنونین نیز بازداشت گردیدند که در میان افراد بازداشت شده ۸۹ تن قاچاق‌بران عمده‌ی مواد مخدر، ۱۵ تن زنان و ۴ تبعه‌ی خارجی می‌باشند.

گفته می‌شود با تشریک مساعی سایر نیروهای امنیتی، پولیس در این ولایت، در طی یک ماه گذشته به تعداد ۲۲۲ تن را در پیوند به انجام جرایم مختلف از قبیل: سرقت‌های مسلحانه، قتل، ترور، اختطاف، قاچاق و فروش مواد مخدر، فریب‌کاری، جعل و تزویر اسناد و غیره بازداشت نموده اند.

هم‌چنان از نزد افراد بازداشت‌شده به تعداد ۵۳ میل سلاح مختلف‌النوع و ۴۵ عراده وسایط نقلیه‌ی مسروقه، ۱۱۰ لیتر مشروبات الکولی، ۳۴۲۰۰ لیتر مواد ایتایل الکول که از آن برای ساخت و ساز مشروبات الکلولی استفاده می‌گردید همراه با ۳۲ لیتر کشمش تخمرشده به دست پولیس افتاده است.

لازم به ذکر است که مواد حریق‌شده در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ از سوی پرسونل مدیریت مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه هرات کشف، ضبط و دیپو گردیده بود که طبق قانون با حضور داشت هیئت رسماً حریق گردید.

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

نوشته‌های مشابه