افغانستان برای دومین سال متوالی در مقام نخست شاخص جهانی تروریسم قرار گرفت

Share on facebook
Share on twitter

شاخص جهانی تروریسم نشان می‌دهد که در پنجمین سال متوالی رقم قربانیان حملات افراط‌گرایانه در جهان کاهش داشته است. در این شاخص طالبان برای دومین سال متوالی «مرگ‌بار‌ترین گروه تروریستی در جهان» درجه‌بندی شده است.

بر اساس «شاخص جهانی تروریسم» که روز چهارشنبه از سوی انستیتوت اقتصاد وصلح (IEP) نشر شده است، در سال ۲۰۱۹ در سراسر جهان ۱۳ هزار و ۸۲۶ نفر قربانی حملات تروریستی شده اند که ۱۵ درصد کم‌تر از سال قبل آن است. این حملات مرگبار مانند گذشته همواره ساکنان مناطق درگیر جنگ را متأثر کرده است.

در این گزارش آمده است که در افغانستان تعداد کشته‌شدگان حملات تروریستی در سال گذشته برای نخستین بار در سه سال اخیر کاهش یافته و نسبت به سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۶۵۴ تن کمتر بوده است. با وجود این، افغانستان در سطح جهان بیشتر از هر کشور دیگر از تروریسم متاثر شده است.

در شاخص جهانی تروریسم آمده است که در سال گذشته ۸۰ درصد همه حملات تروریستی در ۱۰ کشور صورت گرفته و ۴۱ درصد آن در افغانستان صورت گرفته است.

با وجود آن، بیشترین کاهش در رقم قربانیان حملات تروریستی در افغانستان و نایجریا ثبت شده است. با وجود این، انستیتوت اقتصاد و صلح که مقر آن در لندن است، گروه طالبان را برای دومین سال پیاپی به عنوان «مرگبارترین گروه تروریستی در جهان» درجه بندی کرده است.

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

نوشته‌های مشابه